RSS Feed عضویت خبرنامه   برگ هاي کتاب به منزله بال هايي هستند که روح ما را به عالم نور و روشنايي پرواز مي دهند. وُلتر  
کتابسرای تندیس
 
 
 

فهرست موضوعی

 
 ادبیات داستانی (ترجمه)
 کودک و نوجوان
 فانتزی
 گوناگون
 تنديس هاي جيبي
 هري پاتر
 ديويد گمل
 پندراگن
 راه هاي ساده ...
 روان شناسي و فرا روان‌شناسي
 ادبيات داستاني (تاليفي)
 تاريخي
 شاهکارهاي ادبيات علمي تخيلي
 ادبیات پلیسی و ماجرایی
 مجموعه اثار دن براون
 

کتاب‌ها  
امتیاز:  
  6    
  مجموعه ملکه سرخ کتاب دوم شمشير شيشه اي
نوبت چاپ:پنچم
شابک:978-600-182-203-2
پدید‌آورنده:ويکتوريا اويارد
مترجم: محمد صالح نوراني زاده
قیمت:1720000  ریال
قطع:رقعي
تعداد صفحات:600

کتاب شمشير شيشه‌اي (Glass Sword) دومين کتاب از مجموعه‌ي چهار جلدي به نام ملکه‌ي سرخ (Red Queen) است که نسخه‌ي انگليسي آن در فوريه‌ي 2016 چاپ شد. جلد اول اين مجموعه به نام ملکه‌ي سرخ در زمستان 1394 چاپ شده و جلد سوم و چهارم که نام‌شان هنوز مشخص نشده است، به ترتيب در 2017 و 2018 چاپ خواهند شد. هم‌چنين دو نيم جلد نيز در مورد شخصيت‌هاي مهم اين مجموعه و با نام‌هاي آواز ملکه (Queen Song) و زخم‌هاي پولادين (Steel Scars) در نظر گرفته شده‌اند که در زمستان 1394 چاپ شدند.

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

اگر تنها يک حقيقت وجود داشته باشد که مر بارو آن را بداند، اين است که او با بقيه فرق دارد.

خون مر بارو به رنگ سرخ است ــ مثل ديگر مردم سرخ و معمولي، اما توانايي نقره‌اي مانندش که کنترل آذرخش است، او را تبديل به سلاحي کرده که شوراي سلطنتي سعي در کنترلش دارد.

حکومت او را يک ناممکن، و شخصيتي دروغين خطاب مي‌کند، اما با گذر زمان، و هنگامي که مر از دست ميون کالور، شاهزاده ــ و دوستي ــ که به او خيانت کرد فرار مي‌کند، متوجه حقيقتي هيجان‌انگيز مي‌شود. اين‌که او تنها فرد نژادش نيست.

مر همچنان که از دست ميون، که حالا پادشاهي خشن شده، فرار مي‌کند، به دنبال ديگر سرخ‌ها و نقره‌اي‌هايي مي‌گردد که در اين نبرد کمکش کنند.

اما به زودي مر خود را در مسيري خطرناک مي‌بيند، و اين احتمال وجود دارد که خودش هم به همان هيولاهايي تبديل بشود که هميشه از آن‌ها متنفر بوده است.

آيا او زير بار سنگين زندگي‌هايي که بايد براي اين شورش از بين بروند خرد خواهد شد؟ يا اين‌که خيانت‌ها و توطئه‌ها او را آب‌ديده کرده‌اند؟

در جلد دوم مجموعه‌ي ملکه سرخ نبرد ميان نيروهاي شورشي و دنياي قسمت شده با خون بالا مي‌گيرد، و شرايط موجود، مر را در برابر تاريکي‌اي که پيوسته در روحش رشد مي‌کند قرار مي‌دهد.

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

««من سلاحي در قالب گوشت و خون هستم، شمشيري هستم که در پوست مخفي شده است. براي کشتن يک پادشاه، و پايان دادن به سلطنت خونين او قبل از اين‌که شروع بشود به دنيا آمده‌ام. آتش و آذرخش ميون را به عرش رساندند، و آتش و آذرخش هم او را به فرش خواهند رساند.

«نمي‌ذارم دوباره بهت آسيبي برسونه.»

نفسش باعث مي‌شود به خود بلرزم. حس عجيبي‌ست که وقتي توسط اين‌همه حرارت محاصره شده‌اي، از سرما بلرزي. مي‌گويم: «حرفت رو باور مي‌کنم.»

 

 


نظرات   
 
 
 
کلیه حقوق این سایت نزد کتابسرای تندیس محفوظ می‌باشد.  
طراحی وب‌سایت توسط گروه ماز